Viděno, Popsáno, Natočeno

20. února 2018 v 14:41 | Zdroj: Wikipedia US Upravil: Nitka |  UFO
Když jsem se dodíval na Akta X, tak jsem si říkal že bych si mohl najít nějaký seriál nebo dokument o fenoménu jménem UFO. V jednom dokumentu jsem uviděl pozorování létajicího talíře ve městě Arica v severním Chile. Hledal jsem nějaké informace na internetu a vyjelo mi, že pozorování na tomtéž místě je častá.
První pozorování se odehrálo v roce 1965. Dva strážnici 16. září dělali každodenní obchůzku v noci a z čista jasna se před něma objevil měděný talíř, který se pak v tichosti vytratil. Ale to byli jen pouhé spekulace a dvouma strážnikům se nedávalo příliš pozornosti v jejích vypovědich.
Další pozorování se odehrálo v roce 2001. Jasně zářicí objekt na nebi spatřil 24. dubna navečer Luis Herrera. Byl zde ze synem na dovolené, právě se procházeli po městě a filmovali místní pamětihodnosti. "Syn mě upozornil,že na obloze něco září a pohybuje se to pomalu směrem k jihovýchodu. Nejdříve jsem si myslel že je to balon," vyprávěl svědek. Předmět ale postupně měnil barvu od střibrné po červenou. Těleso se s přibývajicím šerem stále hůře viditelné, až nakonec zmizelo za horizontem. Večer si Luis Herrera přehrál záznam a teprve v tu chvíly zjístil, že objekt vlastně nebyl kulatý ale měl eliptický tvar. Ve stejný den odpoledne se podobná událost stala také v nedalekém městě Calama. Pět obyvatel čtvrti Limon Verde zde z různých míst spatřilo intenzivně zářicí těleso. "Svítilo tak silně, že to bolelo do očí a nebylo proto možné rozeznat žádné další podrobnosti jako barva nnebo tvar," prohlásil jeden ze svědků Frederico L. Nebylo to prý ale poprvé, kdy v této oblasti něco podobného spatřil. Další dva svědci Patricio V. a Jaime M. však dokázali předmět popsat lépe. Podle nich oválný objekt krémové barvy se žlutým pruhem kolem střední části. Údajně prováděl podivné manévry po zhruba trojúhelníkové dráze a přitom neustále stoupal do výšky. O obou událostech informoval místní list La Estrella de Arica
Velice zajimavé, kdyby nezmínili ovalný tvar tak by mi přišlo že je to letadlo, ale otázníky jsou ve vzduchu. Opravdu to bylo UFO ? Nebo nějaké tajné letadlo ? To se už nedozvíme. Ale jediná otázka se tady klade furt. Jsme ve vesmíru sami ?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama